Vlastnosti RMeasiteach

RMeasitech Next Generation je nejlepší, na značce interaktivní tabule nezávislý, výukový a vzdělávací software ve své třídě s textovými, jazykovými, mluvenými a numerickými nástroji, bankou multimédií (přes 2.500 položek včetně obrázků, videí, audia, atd.), 44 miniaplikacemi, speciálními efekty, obsahem a více než 7500 lekcemi a aktivitami ve 14 jazycích. RMeasiteach nabízí uživatelské rozhraní v 25 jazycích a zdroje i DUMy v českém jazyce.

 

Světově nejrozšířenější výukový software RMeasiteach Next Generation je vhodný pro intenzivní zapojení studentů do výuky a tvorbu výukových materiálů neboli digitálních učebních materiálů.

RMeasiteach obsahuje široké spektrum výukových nástrojů z různých oborů, a to jak v kontextu základní, tak střední školy. Uživatelé mohou v jediném dokumentu kombinovat animace, videa, soubory Flash nebo například textové a matematické aktivity.

 

13 nejdůležitějších vlastností RMeasiteach

Jazykové verze RMeasiteach
1. Podpora mnoha jazyků

Aplikace Easiteach Next Generation je dostupná uživatelům ve více jazycích a jazyková nastavení lze snadno měnit několika málo kliknutími. Aplikace již byla lokalizována do mnoha jazyků a další budou následovat. Je proto snadné ji použít v české verzi a např. při hodině angličtiny se přepnout do verze anglické.

Banka nástrojů RMeasiteach
2. Banka nástrojů

Otevřete si celou řadu miniaplikací, které vám nabízí neustále se rozrůstající banka nástrojů. Naleznete zde například kalkulačku, hodiny, periodickou tabulku prvků, úhloměr, úpravy obrázků, kostky, generátor náhodných čísel či slov, sudoku, karty, tangramy atd. Banka v současné době obsahuje přes 40 widgetů a každá nová verze přináší další.

 

Banka multimédií RMeasiteach
3. Banka multimédií

Lokalizovaná a prohledávatelná banka multimédií v aplikaci RMEasiteach obsahuje přes 2500 výukových zdrojů, včetně více než 70 videí. Multimediální banka umožňuje uživatelům vyhledávat a přidávat multimediální zdroje na stránku i přímo do banky. Tuto banku lze otevřít jednoduše pomocí tlačítka multimédií na panelu nabídek aplikace Easiteach.

 

Rozpoznávání rukopisu a tvarů RMeasiteach
4. Rozpoznávání rukopisu a tvarů

Rukou či perem můžete zapisovat slova nebo kreslit tvary a nástroje pro rozpoznání tvarů obsažené v aplikaci RMeasiteach Next Generation rozpoznají vaše tahy. Můžete zapisovat či kreslit obrázky myší na obrazovku počítače nebo používat pero interaktivní tabule a nástroje pro rozpoznání rukopisu a tvarů převedou vaše značky do strojopisu nebo na objekty známých tvarů.

 

Multidotek RMeasiteach
5. Dotykové ovládání včetně multidoteku

RMeasiteach podporuje manipulaci s objekty na dotykových zařízeních, a uživatelé tak mohou zvětšovat a posouvat vytvořené objekty špičkami svých prstů! Tato funkce ideálním způsobem podporuje žáky v přímé interakci s interaktivní tabulí nebo tabletem a je dokonalou pomůckou při prezentacích. Umožňuje tak pracovat více žákům současně – tzv. multitouch.

 

Převod textu na mluvenou řeč RMeasiteach
6. Funkce převodu textu na řeč

Zapisujte na stránku písmena, slova a věty a poslouchejte jejich vyslovenou formu. Funkce převodu textu na řeč aplikace RMeasiteach umožňují předčítání textu na stránce jedním z hlasů nainstalovaných ve vašem operačním systému. Převod textu na řeč dokáže přečíst jak samostatná slova, tak celé bloky textu zapsané v textovém poli. Tato funkce je dostupná pro celou řadu jazyků včetně češtiny.

 

jazykové nástroje Rmeasiteach
7. Jazykové nástroje

V aplikaci RMeasiteach Next Generation je zabudována řada jazykových nástrojů, které vám pomohou rychle a snadno vytvářet aktivity pro celou třídu. Mezi tyto nástroje patří nástroj doplňovacích úloh (pro vytváření aktivit založených na chybějících slovech), nástroj pro odstranění interpunkce (ideální pro testování interpunkce jejím odstraněním z bloku textu a následným vyzváním třídy, aby ji doplnila zpět na správná místa) a schránka slov (pro použití společně s těmito nástroji.

 

nahrání videa a zvuku RMeasiteach
8. Záznam zvuku a videa

V aplikaci RMeasiteach Next Generation si mohou uživatelé zaznamenávat zvuk a video přímo na stránku. Pomocí banky multimédií můžete také snímat obrázky, nahrávat zvuky a zaznamenávat videa prostřednictvím externího hardwaru, jako jsou mikrofony, digitální kamery, vizualizéry (dokumentové kamery) či scannery a přidávat tyto zdroje do své stránky a vlastní banky multimédií.

 

panel nástrojů RMeasiteach
9. Snadno přístupné panely nástrojů

Panely nástrojů aplikace RMeasiteach Next Generation byly navrženy k tomu, aby usnadňovaly hledání funkcí, které právě potřebujete, a aby napomáhaly využívání mezipředmětových vztahů. Snadno přístupné panely nástrojů vám umožňují rychle a efektivně vytvářet takové výukové aktivity pro celou třídu, které budou odpovídat vašim výukovým cílům. Nejčastěji používané nástroje naleznete na hlavním navigačním pruhu ve spodní části obrazovky a další funkce jsou ukryté právě v tomto navigačním pruhu.

 

číselné nástroje RMeasiteach
10. Číselné nástroje

Kromě jazykových nástrojů obsahuje aplikace RMeasiteach Next Generation také celou řadu číselných nástrojů, které vám pomohou při vytváření jednoduchých, ale účinných aktivit pro hodiny matematiky. Mezi dostupné číselné nástroje patří číselné řady, číselné mřížky, snadná tvorba grafů nebo tvůrce rovnic.

 

Balíky obsahy RMeasiteach
11. Balíky obsahu

Aplikace RMeasiteach Next Generation obsahuje velké množství obsahu, který je určen pro funkce této aplikace a který umožní vám i vašim žákům úspěšně dosahovat cílů v klíčových oblastech jednotlivých předmětů. Dosud bylo vytvořeno téměř 1 000 dokumentů z mnoha předmětů; patří sem například mluvení a poslouchání, čísla a počítání, zpracování dat, změny životního prostředí a mnoho jiných.

 

úložiště DUM RMeasilearn.com
12. Úložiště obsahu

K podpoře aplikace a vaší výuky byl zřízen portál Easilearn, kde naleznete mnoho dalších zdrojů pro aplikaci RMeasiteach Next Generation v mnoha světových jazycích. Jsou zde DUMy řazené dle jednotlivých předmětů, typu aktivity či věkové skupiny studentů. Pokud si nevyberete v českých výukových tématech, můžete si stáhnout, přeložit a doplnit pro vaši výuku vhodné téma z více než 8.000 dalších souborů.

 

RMeasiteach Lite - free verze
13. Easiteach Lite

Easiteach Lite je volně dostupná free verze s limitovanými nástroji (např. kreslení nebo schránka slov), která slouží k tomu, aby si ji kdokoliv mohl zdarma nainstalovat na libovolném počítači. Žáci tak získají možnost doma otevřít soubor pro RMeasiteach, udělat v něm domácí úkol, svojí práci uložit a odeslat učiteli e-mailem nebo předat druhý den ve škole na USB flash disku.