Cloudové služby

Dvě školení zaměřená na začátky i pokročilejší používání cloudového úložiště pro školy Vás naučí používat Google Apps for Edu (Google Disk / Drive / Classroom atd.) nebo Microsoft Office 365 (OneDrive ú O365 / MS Teams). Pro školy jsou obě dvě služby zdarma a používají je po celém světě tisíce škol od škol základních až po univerzity. Zdarma tak můžete sdílet dokumenty mezi učiteli i studenty, zadávat domácí úkoly i sledovat jejich odevzdávání. Pro sdílení dokumentů můžete použít i jen obyčejný DropBox. Na našich školeních se seznámíte i s aplikacemi zdarma, které můžete používat.

 

školení cloudové službyPokud nevíte, které úložitě je pro Vás výhodnější, můžeme během školení probrat Vaše požadavky a na své otázky dostanete kvalifikované odpovědi přímo z praxe v používání jak Google tak Microsoft cloudových služeb. Pak si dokážete vybrat nejlépe to, které Vám bude vyhovovat. Případně vám poradíme v rámci konzultací vše, co pro správný výběr potřebujete vědět.
Protože cloudová úložiště jsou od dvou velkých společností Google i Microsoft, může si každá škola vybrat to, které je pro její potřeby vhodnější neboť vás seznámíme s klady i zápory obou řešení. Případně lze použít i službu DropBox. jiného.

Seznam školení cloudových služeb:

  1. Školení „Použití cloudových služeb MS Office 365 (OneDrive / MS Teams)“.
  2. Školení „Použití cloudových služeb Google (Drive / Disk / Classroom)“.

 

Školení „Použití cloudových služeb MS Office 365 (OneDrive / MS Teams)“.

školení Microsoft cloudSdílení výukových materiálů, zadávání domácích úkolů, jejich kontrola a oprava se díky cloudu Microsoft Office 365 pro vzdělávání stanou jednoduššími, rychlejšími a pro Vás méně časově náročnými. Ušetřený čas můžete věnovat práci s aplikacemi, které máte v rámci cloudu zdarma u každého počítače ať už pro studenty či učitele.

Podrobnější informace o Použití cloudových služeb MS Office 365 (OneDrive / MS Teams).

Co to je Microsoft Office 365

Cloudová služba od Microsoftu Vám nabízí neomezené úložiště on-line i balík aplikací Office 365, kde naleznete nejen oblíbený textový editor Word, prezentační program PowerPoint a tabulkový procesor Excel, ale i program Outlook pro práci s e-maily, kalendář, kontakty a další aplikace a komplexní aplikaci Microsoft Teams. Školy v ČR po jednoduché a rychlé registraci mohou vše používat bez omezení a zdarma jak pro učitele, tak i pro žáky.
Naše školení Vám ukáže jak jednoduché je používání Office 365 a v čem jsou jeho výhody, ale i nevýhody. Vyzkoušíte si nastavení sdílení dokumentů i jejich vytváření a editaci. Druhý den již budete používat MS Office pro školy jako kdybyste ho používali roky.
Bližší informace o školení naleznete na stránce Použití cloudových služeb MS Office 365 (OneDrive).

Školení „Použití cloudových služeb Google (Drive / Disk / Classroom)“.

školení google cloudBěhem školení se podíváme na vybrané aplikace a naučíte se využívat výhody, které Vám Google Apps nabízí. Začneme s úložištěm Google Drive, které je pro Vaše dokumenty neomezené. Následně se naučíte dokumenty sdílet s Vašimi kolegy a nastavit přístup k vybraným dokumentům i svým studentům. Velká výhoda je možnost sdílet dokumenty i na Vašich školních webových stránkách – pokud budete chtít. Podstatou školení je ukázat Vám vše, co Vám ušetří úsilí i čas při Vaší učitelské práci.

Podrobnější informace o Použití cloudových služeb Google (Drive/Disk).

Co to je Google Apps for Education (aplikace Google pro vzdělávání).

Cloudová služba Google Apps for Education v sobě integruje neomezený prostor pro ukládání dokumentů školy společně s přidruženými aplikacemi. Mezi aplikacemi naleznete jak konkurenci Microsoft Office (Word, Excel a PowerPoint), které se v případě Google jmenují Dokumenty, Tabulky a Prezentace), tak i další software pro e-maily (Gmail), kalendáře, kontakty i pro školy optimální specialitu – Google Classroom či videokonference Meet. Google Classroom nabízí učitelům jednoduchou správu výukových materiálů, zadávání DÚ i jejich kontrolu a hodnocení.
Bližší informace o školení naleznete na stránce Použití cloudových služeb Google (Drive/Disk).

Školení jsou koncipovaná pro úplné začátečníky i pro pokročilé, kteří již s cloudovými službami něco umí. Každé z nich přizpůsobujeme na míru vašim konkrétním podmínkám.
Optimální je používání cloudových úložišť společně s tablety, což se naučíte v našich školeních na tablety. Pokud nemáte zažité ovládání počítače pro tvorbu DUM, aplikací pro psaní textů (Word / Writer), tvorbu prezentací (PowerPoint  / Impress), snadné počítání v tabulkovém kalkulátoru (Excel / Calc) můžete využít i naše další školení včetně zapojení interaktivních tabulí a projektorů do výuky.

Pokud nenaleznete odpovědi na vaše otázky na našem webu, neváhejte nás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky. Možná se budete divit, že používání tabletů pro výuku je jednoduché, když víte jak na to.

Co říkají o našich školeních účastníci si můžete přečíst v sekci reference ze škol.