Šablony II. – ani vaše škola nemusí být ve vleku velkých firem

Šablony II. je název pro možnost škol dostat se k dalším financím pro pořízení technologií do škol a vyškolení pedagogů.

Týká se ZŠ i SŠ po celé republice (přesněji na konci textu).

Šablony II. - Využití ICT ve vzděláváníVšechny peníze nakonec skončí u dodavatelských firem často s republikovou působností a školy mají na výběr pouze z jejich „unifikovaných“ balíčků za jasně danou cenu (např. 128.000,- což je právě hodnota, která je v rámci Šablon II. velice jednoduše pro školu dosažitelná v rámci „Využití ICT ve vzdělávání v délce 64 hodin“). Balíčky mají ovšem papírově nastavenou mnohem vyšší hodnotu (často kolem 160-180 tisíc), aby se zdály velice výhodné pro školu. Nicméně výhodné jsou jen pro dodavatele.

Co vše dělá „vizuálně“ nabídku u Šablon II. tak výhodnou po ekonomické stránce:

1. například licence programů, které jsou již dávnou součástí ceny tabletu či počítače nebo je výrobce ke své značce dává v ceně „0 Kč“
  2. Licence programů, které jsou v nabídce vysoko nadhodnoceny a které ani nevyužijete
  3. Různé návštěvy odborníků na vaší škole uvedené ve vyšších cenách
  4. Rozšíření o různé materiály, které nepotřebujete
  5. Prodloužené záruky (které jsou často standardem při dodávce přímo od značky) – nezapomeňte, že skoro vždy se na pád zařízení ze stolu či ruky záruka nevztahuje a další.

Pokud však balíček nevezmete jako komplet, ale jasně víte, co potřebujete a co ne, ve valné většině nemáte šanci to zakoupit.

Nepochybuji, že existují školy i učitelé, kteří chtějí jednoduchost a balíčky jim vyhovují. Pokud však chcete jít svojí cestou a vybrat si jen to potřebné, nezbývá vám nic jiného než tomu věnovat mnoho času a úsilí a vše si poskládat a zajistit.

Právě vám mohu pomoci stejně tak, jako jiným školám s nadefinováním techniky, výběrem dodavatelů, srovnáním nabídek a výběrem optimální varianty, ohlídáním kvalitní instalace, vyškolením pedagogického sboru v rámci DVPP a dalšími činnostmi.

Pokud chcete pomoci, kontaktujte mě pomocí formuláře nebo
e-mailem: michal.spitalnik(zavináč@)interaktivniskoleni.cz.

Vždyť vy máte „jen“ učit děti či studenty a ne se zabývat technikou.

Výzvy v šablonách:

Pro ZŠ –  Výzva Šablony II 02_18_063 méně rozvinuté regiony 02_18_064 více rozvinuté regiony (hl. město Praha)

Pro SŠ – Výzva Šablony pro SŠ a VOŠ II 02_18_065 méně rozvinuté regiony / 02_18_066 více rozvinuté regiony (hl. město Praha)