Programy pro interaktivní tabule

Naučíme vás vytvářet vaše DUMy pro interaktivní výuku v mnoha programech. Můžete použít MS PowerPoint, Word nebo jakýkoliv autorský software dodaný s interaktivní tabulí. Jedním z nejlepších je RMeasiteach Next Generation, který je dokonce nezávislý na značce interaktivní tabule a funguje na všech. My vás s těmito i dalšími programy naučíme zacházet.

Spolu s interaktivními tabulemi a projektory můžete používat libovolný software, který máte nainstalovaný na připojeném počítači. Nejrozšířenější je použití souborů PDF, obrázků, dokumentů ve wordu a PowerPointu. Místo Microsoft PowerPointu můžete použít pro tvorbu vašich prezentací i zdarma šířené programy Impress z balíku OpenOffice nebo LibreOffice.

Největší dávku interaktivity vám vždy dají speciální autorské nástroje jako je SmartNotebook pro tabule SmartBoard a projektory Epson, ActiveStudio pro tabule ActiveBoard nebo na značce tabulí nezávislý a přitom nejrozšířenější software RMeasiteach. Pro něj existuje velké množství výukových témat dokonce i v českém jazyce a další stále přibývají. Nic vás ale nenutí tyto speciální programy používat, vystačíte si i s programy z předchozího odstavce.

Pokud chcete, aby vaše výuka byla zajímavá, je důležité programy ovládat a ve třídě se zaměřovat jen na výuku a ne na ovládání software, tabule nebo tabletu. K tomu vám pomůže jakékoliv z našich školení.

V rámci výzvy 51 projektu Tablety do škol – pomůcka pro pedagoga ve světě digitálního vzdělávání jsem lektoroval webinář “Použití interaktivní tabule bez autorského software – levně, jednoduše a bez práce pro učitele (skoro)”. Záznam semináře je pro Vás zde k dispozici.

Školení na programy pro interaktivní tabule a školení na tabule:

Školení RMeasiteach Next Generation – autorský program pro jakoukoliv značku tabule.

Školení programu TB Comenius – pro tabule TriumphBoard.

Školení pro software SmartNotebook – dodávaný k tabuli SmartBoard nebo projektoru Epson. – bude doplněno.

Pokud nenaleznete školení pro program, který chcete používat, neváhejte nás kontaktovat e-mailem. Možná se budete divit, jaké všechny další programy vás naučíme.

Co říkají o našich školeních účastníci (vaši kolegové učitelé) si můžete přečíst v sekci reference ze škol.