Uživatelský test Prestigio MultiPhone PAP4500T DUO

Chytrý telefon Prestigio MultiPhone PAP4500T DUO je za nízkou cenu kvalitní produkt, pečlivě zpracovaný, dobře vybavený, rychlý a použitelný jak pro firemní, tak i soukromé účely například ve škole.

To jsou mé zkušenosti z používání tohoto modelu se systémem  Android  4.1.1. Jelly Been v ceně těsně nad 4.000 Kč, který můžete zakoupit například v e-shopu CZC.cz.
Kvalitní a přitom levný chytrý telefon Prestigio MultiPhone PAP4500T

Technická specifikace

Podrobnou technickou specifikaci produktu naleznete u prodejce. Pro uživatele jsou nejpodstatnější tyto parametry:  2 SIM sloty; 4.5″ displej, rozlišení 960 x 540 bodů; 8 MPix + 0,3 MPix fotoaparát, 1 GB RAM, 4 GB interní paměť, 2jádrový procesor ARM Cortex-A9 s frekvencí 1 GHz; konektory: microUSB, slot pro paměťové karty, 3.5mm jack; komunikace: bluetooth, Wi-Fi, aGPS modul; platforma Android 4.1.1.

V balení naleznete ještě elegantní pouzdro, sluchátka, nabíjecí adaptér, USB kabel a několik brožur včetně návodu pro „rychlý začátek“. Telefon se nabíjí jak z elektrické sítě, tak i po připojení do USB portu počítače.

Technické parametry v hovorové řeči znamenají, že telefon je dostatečně velký na rozumné používání. 4,5 palcový displej telefonu je dotykový a jeho používání nedělá problém ani prstům dospělého muže, i když já občas netrefím to, co chci Smile.

Ovládání je intuitivní (kdo zná libovolnou verzi Androidu, bude zde jako doma). Aplikace reagují díky rychlému procesoru a slušné RAMce svižně a bez čekání.

Telefon můžete mít v barvě černé nebo bílé.
Zadní straně Prestigio MultiPhone PAP4500T dominuje objektiv a reproduktor.

Obecné zkušenosti

Telefon je rychlý s intuitivním ovládáním. Množství předinstalovaných aplikací je spíše nadstandardní, ale libovolnou další si můžete stáhnout z Google Play.

GPS modul Vás společně s dobrými mapovými podklady (používám bezplatné Seznam a Be-on-road) spolehlivě dovedou k cíli.

Výrobce poskytuje dostatečné množství předinstalovaných aplikací, mezi nimiž naleznete i plnou verzi kancelářského balíku Office Suite Pro, díky němuž můžete nejen prohlížet, ale dokonce i editovat soubory z Wordu, Excelu a PowerPointu nebo jim příbuzných kancelářských balíků a také je ukládat nebo tvořit.

Další dobrou aplikací od výrobce je čtečka elektronických knih a dalších dokumentů obsahující také „knihovnu“ pro jejich organizaci s názvem „eReader Prestigio“.

Na začátku se mi zdála výraznou slabinou výdrž baterie, ale po několika nabitích a plných vybitích se ustálila na 2 dnech při intenzívním používání nejnáročnějších procesů – Wi-Fi, GPS a Bluetooth. Například s navigací vydrží telefon od 100% nabití do „úmrtí“ pracovat zhruba 7 hodin, což je v kategorii chytrých telefonů doba průměrná..

Na přímém slunci mám také drobný problém se čtením displeje, ale to je většinou problém u každého displeje.

Osobně bych ocenil vyšší hlasitost reproduktoru a to hlavně s ohledem na příchozí volání. Již několikrát jsem telefon ve vedlejší místnosti neslyšel. Jako vyzváněcí tón jsem volil mp3 skladbu a jediné místo, kde to lze nastavit, je při jejím přehrávání. Až poté se zobrazí mezi vyzváněcími tóny, což znamená, že ji nemůžete při úpravě vyzvánění zvolit napoprvé rovnou a to je trochu škoda.

Tenký design a kovový plášť Prestigio MultiPhone PAP4500T

Pro školní použití

S ohledem na příznivou cenu okolo 4 tisíc Kč je telefon MultiPhone PAP4500 ideálním pro školní použití. Dvě SIM karty umožňují mít jednu vyhrazenou jen na data a připojení (pokud rodiče dítěti neplatí tarif na jedné kartě).

Ve škole se také uplatní jeho kovové tělo, které vydrželo již několik pádů na zem a to i bez restartu systému.

Fotoaparát dělá docela kvalitní fotografie, které studenti ocení na výletě stejně tak, jako při sběru dat na seminární práci v terénu. Telefon natáčí i slušná videa ve Full HD. Nicméně zrcadlovka a kamera to zvládají samozřejmě lépe.

Pro kancelář

Optimální použití telefonu vidím spolu s NTB. V případě, že jdete na schůzku, při které si budete dělat poznámky, něco společně tvořit nebo upravovat, je optimální použít NTB. A to i s ohledem na výrazně větší displej.

Pokud však potřebujete navigovat na místo setkání a v průběhu jednání si zobrazit dokument, udělat pár drobných úprav a vše uložit, pak nemusíte tahat těžký notebook, ale vystačíte si pouze s Prestigio MultiPhone PAP4500. Tak jako já.

V kanceláři také uplatníte oboustrannou synchronizaci s Outlookem (kalendář, kontakty, úkoly), kterou občas potřebuji spouštět off-line nebo údaje nemáte/nechcete mít v účtu Google. To je obvykle na platformě Android problém, nicméně to lze vyřešit například aplikací Local Sync nainstalovanou z Google Play.

Po prvním spuštění se mi podařilo všechna data z Outlooku importovat přes USB kabel do telefonu. Při dalších pokusech se již telefon nikdy nespároval. Úplně stejně jsem dopadl i při použití dalších obdobných aplikací. Celou dobu ale PC telefon na USB detekovalo a vidělo.

Na e-mailové technické hotline Prestigia jsem dostal obecnou odpověď včetně informace, že nenesou zodpovědnost za aplikace třetích stan. To jsem věděl, ale potřeboval jsem od nich jen trochu pomoci a s tím jsem nepochodil.

Finálně jsem synchronizaci vyřešil tak, že telefon s PC páruji pomocí interní Wi-Fi sítě. Toto řešení běží spolehlivě a pravidelně. Oba přístroje však musí být ve stejné síti = připojeni ke stejnému Hot spotu.

Plusy

Mínusy

Nízká cena Menší výdrž baterie
Rychlá odezva Menší hlasitost reproduktoru