Prohlídka technologií v ZŠ Úvaly

Jak vzniklo VŘ na 10 dotykových panelů v ZŠ Úvaly spojené s prohlídkou digitechnologií školy?

Když jsem začal pomáhat ZŠ Úvaly s výběrem deseti nových dotykových panelů, domluvili jsme se, že pro školy patřící pod MAS Střední Polabí následně uděláme DOD s ukázkami techniky na škole. A ten den je zde: 21. 5. od 16.00. (pozvánku naleznete níže).

Předvybrali jsme tedy 5 značek a já sehnal školy a případně showroomy, kde jsme je všechny během 2 pátků společně vyzkoušeli. Byly to příjemné výlety končící debatou ve školní jídelně. Sezbírali jsme zkušenosti paní učitelek i informace od distributorů, které jsem doplnil svými více než 20letými zkušenostmi s interaktivními technologiemi ve výuce. Výsledkem bylo pořadí značek a modelů.

AI učitelé s roboty

Cena výběrového řízení jen na pořízení displejů byla nad milion a to nepočítám instalaci triptychů s displeji. Technické parametry jsme definovali tak, aby se do VŘ nedalo dostat s levnými dovozy nekvalitních značek, protože to ve své škole nechcete.

Po instalaci veškeré techniky do zrekonstruovaných prostor tříd jsem ve dvou skupinách proškolil všechny zájemce ze sborovny na zapojení panelů do výuky – lehce, efektivně a zábavně tak, aby stejné bylo používání displejů se žáky.

ZŠ Úvaly = paní učitelky, páni učitelé a nakonec i děti jsou spokojení s tím, že mohou používat nejen displeje, ale i hromadu další techniky.

Jak to všechno dopadlo si přijďte prohlédnout sami. Třeba vás to inspiruje a i vaše škola začne používat nějakou další techniku. Vždyť je to tak snadné…

Správný postup pro dobré využívání technologií ve škole:

1. definování potřeb a zamýšleného používání
  2. výběr možných značek / typů
  3. otestování / vyzkoušení
  4. definování důležitých parametrů VŘ
  5. kvalitní instalace
  6. zaškolení sborovny

V pozvánce naleznete registrační e-mail, tak jej, prosím, použijte :-)

Těším se na setkání.

P.S. Pokud potřebujete poradit s nákupem nebo používáním libovolné techniky ve výuce, neváhejte se mě zeptat.

Pozvánka_ZŠ Úvaly